Twój kod kuponu [kod] jest aktywny. Udanych zakupów!

Nauka stojąca za terapią masażem perkusyjnym

Pistolet do masażu GYMTASTIC: najlepszy sprzęt do innowacyjnego programu fitness i regeneracji.

Trening i regeneracja

Po treningu jest przed treningiem - właśnie dlatego ważne jest, aby pozwolić ciału odpocząć i zregenerować się. Niezależnie od tego, czy trenujesz na siłowni, w wodzie, czy uprawiasz sport na świeżym powietrzu: Jakość regeneracji mięśni decyduje o powodzeniu Twoich celów treningowych.

GYMTASTIC® oznacza najwyższą wydajność. Wiemy, że Twój wewnętrzny napęd pozwala Ci trenować efektywnie i celowo. Ale jak wygląda Twoja regeneracja? Czy zapewniasz swoim mięśniom relaks, którego potrzebują, aby utrzymać najlepszą formę w dłuższej perspektywie? Dzięki naszemu pistoletowi do masażu oferujemy najlepszy możliwy relaks - innowacyjny, mocny i skuteczny.

Terapia perkusyjna: klucz do maksymalnego sukcesu treningowego

Pistolet do masażu GYMTASTIC to nowy gadżet do perkusyjnej regeneracji mięśni. Silne impulsy nacisku na włókna mięśniowe stymulują układ nerwowy i krążenie krwi. Rezultat: maksymalne głębokie rozluźnienie napiętych partii ciała i skuteczna regeneracja mięśni przed kolejnym treningiem.

Jak to działa

Metoda terapii perkusyjnej opiera się na trzech podstawowych elementach, które są indywidualnie dostosowywane do potrzeb pacjenta:

Siła

Siła uderzenia pistoletu do masażu GYMTASTIC dostarcza impulsy ciśnienia, które stymulują mięśnie. W zależności od obszaru zastosowania, intensywność uderzeń zapewnia idealne rezultaty.

Prędkość

Im większa prędkość, tym intensywniejszy zabieg. Dlatego nasz pistolet do masażu GYMTASTIC oferuje 6 poziomów intensywności z 1200 do 3200 pociągnięciami na minutę.

Amplituda Nasadki pistoletu do masażu GYMTASTIC mogą wnikać do 12 milimetrów w głąb tkanki. Skutecznie rozluźnia to powięź i włókna mięśniowe oraz głęboko je relaksuje.

Holistyczna terapia dla
ciała

Fizjologia wyjaśnia, w jaki sposób masaż działa na ciało, łagodząc ból, zmniejszając bolesność mięśni i poprawiając wydajność.
GYMGUN fit 2.0

Dzięki fit 2.0 moc profesjonalnego zabiegu jest dostępna dla każdego. Od zaawansowanej ergonomii po głęboki masaż, każda funkcja została opracowana z myślą o wydajności i komforcie profesjonalistów.

TERAPIA PERKUSYJNA I TWOJE CIAŁO
Nasze ciało

Układ krążenia obejmuje wszystkie żyły, tętnice i naczynia włosowate i jest główną drogą transportu tlenu, składników odżywczych i hormonów. Terapia perkusyjna ma głęboki wpływ na układ krążenia i zapewnia niezbędne połączenia z mięśniami, których najbardziej potrzebujesz.

Żyły, tętnice i naczynia włosowate są głównymi drogami transportu tlenu, składników odżywczych i hormonów. Terapia perkusyjna zaopatruje napięte obszary mięśni we wszystkie ważne substancje.

Uderzenia pistoletu masującego w określoną część ciała sygnalizują mózgowi, aby pompował więcej krwi do leczonego obszaru. Zwiększa to częstotliwość energii w mięśniach i zauważalnie poprawia wydajność i siłę regeneracji.

Podczas ćwiczeń powstają uboczne produkty przemiany materii, które muszą zostać usunięte przez organizm. Zwiększony przepływ krwi pozwala na bardziej efektywne odprowadzanie tych produktów przemiany materii i przyspiesza regenerację.

TERAPIA PERKUSYJNA I TWOJE CIAŁO
Wpływ na układ nerwowy

Centralny układ nerwowy (mózg i rdzeń kręgowy) i obwodowy układ nerwowy (wszystko inne) współpracują ze sobą, aby wysyłać i odbierać sygnały bólowe, reagować na bodźce i ogólnie wykonywać wszystkie ludzkie funkcje.

Aby uspokoić układ nerwowy, ból zestresowanych części ciała jest przyćmiony przez przyjemne doznania wibracyjne, zanim sygnały bólowe dotrą do mózgu.

Aby naprawdę rozruszać ciało, masaż udarowy stymuluje mięśnie i tkanki. Zwiększa to aktywność i wydajność.

Masaż perkusyjny służy do holistycznego rozluźnienia nerwów, sygnalizując organizmowi rozpoczęcie fazy regeneracji. Poziom relaksu wzrasta, co pozytywnie wpływa na sen.

TERAPIA PERKUSYJNA I TWOJE CIAŁO
Wpływ na układ mięśniowo-szkieletowy

Układ mięśniowo-szkieletowy obejmuje całą tkankę łączną w organizmie: mięśnie, stawy, więzadła, ścięgna, kości, chrząstki i powięź. To właśnie tutaj terapia perkusyjna ma najgłębszy wpływ.

Powięzi to tkanka łączna mięśni, kości i stawów. Z czasem mogą się one sklejać, stając się wrażliwe i bolesne. Masaż uderzeniowy rozluźnia powięź i rozluźnia zrosty.

Przeciążenie mięśni powoduje węzły, napięcie i ból. Ukierunkowane zastosowanie masażu udarowego na dotkniętych obszarach ciała rozluźnia węzły, łagodzi ból i przywraca mobilność.

Nerwy otaczające mięśnie są uciskane, gdy są napięte. Rezultatem jest drętwienie, mrowienie i kłujący ból. Terapia perkusyjna rozluźnia mięśnie i dekompresuje przestrzeń nerwową.

Terapia perkusyjna na ból pleców

Od 60 do 70% światowej populacji cierpi z powodu bólu pleców - a tendencja ta jest rosnąca. Tym ważniejsze jest stosowanie metody terapii perkusyjnej w celu trenowania zdrowej postawy i łagodzenia bólu na wczesnym etapie.

Zalecane stosowanie w przypadku bólu:

Co godzinę przez dwie do pięciu minut (średnia prędkość)

Pod koniec dnia pracy przez 15 minut (średnia lub wysoka prędkość)

Przed pójściem spać przez pięć minut (niska prędkość)

Wypowiedz wojnę napięciu już teraz

Dowiedz się, jak możesz wykorzystać terapię perkusyjną GYMTASTIC, aby poczuć się lepiej i poruszać się bardziej elastycznie. Odkryj aplikacje i metody, aby jak najlepiej wykorzystać leczenie.