Twój kod kuponu [kod] jest aktywny. Udanych zakupów!

Terapia perkusyjna jest odpowiednia nie tylko dla sportowców.

Pistolet do masażu GYMTASTIC® to idealne narzędzie do przezwyciężenia przewlekłego bólu.

Przewlekły ból dotyka miliony ludzi na całym świecie. W samych Niemczech ponad 20% dorosłych - czyli jedna na pięć osób - cierpi z powodu przewlekłego bólu.

Przyczyną jest brak ruchu.

Ludzie siedzą nieruchomo dłużej niż kiedykolwiek wcześniej, a takie zachowanie prowadzi do słabego krążenia, napięcia mięśni i złej postawy - wszystko to z kolei prowadzi do bólu.

Naturalne leczenie przewlekłego bólu

Najprostszym rozwiązaniem na brak ruchu jest oczywiście więcej ćwiczeń. Wstawaj częściej, idź na spacer, ćwicz z ciężarami lub jogę - od razu zauważysz poprawę samopoczucia.

Same ćwiczenia nie rozwiążą jednak problemu. Jeśli zmagasz się z przewlekłym bólem spowodowanym siedzącym trybem życia, rozpoczęcie programu ćwiczeń bez ukierunkowanego planu regeneracji może w rzeczywistości pogorszyć sytuację.

Dzieje się tak, ponieważ często staramy się zrekompensować brak ruchu zbyt zaawansowanymi treningami, co prowadzi do bólu i długotrwałych uszkodzeń.

Prawdziwe rozwiązanie przewlekłego bólu?

Ćwiczenia dopasowane do poziomu sprawności w połączeniu z odpowiednią rutyną regeneracji mięśni za pomocą pistoletu do masażu GYMTASTIC®.

Rutyna masażu w przypadku przewlekłego bólu

Pistolety do masażu są idealnym narzędziem do zwalczania przewlekłego bólu. Masaż udarowy zwiększa przepływ krwi do napiętych, obolałych mięśni. Zwiększony przepływ krwi zapewnia składniki odżywcze i tlen, które są niezbędne do naprawy i regeneracji włókien mięśniowych.

Mechaniczny efekt terapii udarowej pomaga rozbić zrosty w powięzi, a tym samym złagodzić ból i napięcie.

Jeśli nie masz pewności, czy terapia udarowa jest odpowiednia do złagodzenia bólu, najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Rutyna przeciwbólowa w terapii perkusyjnej

Ta kompleksowa procedura krok po kroku pomoże Ci osiągnąć naturalną, skuteczną ulgę w bólu:

Ból pleców

Użyj głowicy kulistej lub płaskiej i głaszcz każdą stronę kręgosłupa. Następnie przełącz się na głowicę w kształcie litery U i przesuwaj pistolet do masażu, zaczynając od dolnej części kręgosłupa, w górę do szyi i z powrotem w dół. Powtarzaj w razie potrzeby.

Ból szyi

Delikatnie i powoli przesuwaj nasadkę w kształcie litery U od początku głowy do górnego trapezu. Jeśli poczujesz ból, natychmiast przerwij zabieg.

Ból biodra

Użyj płaskiej lub kulistej nasadki na biodra. Masuj każde udo przez dwie do trzech minut, a następnie każdy gluteus medius (boki mięśni pośladkowych) przez dwie do trzech minut.

Ogólny ból mięśni

Każda nasadka przeznaczona do masażu dużych grup mięśni pomoże w walce z ogólnym bólem mięśni. Ruchy na dużym obszarze ze średnią prędkością pozwalają w pełni wykorzystać możliwości masażu udarowego w ciągu zaledwie kilku minut.

Urazy sportowe

Jako sportowiec najlepiej znasz swoje ciało. Użyj swojej ulubionej nasadki do masażu grup mięśni, których używasz najczęściej. Użyj pistoletu do masażu bezpośrednio po treningu lub zawodach, aby uzyskać efekt zapobiegawczy.